5323967068
ukucukali@gmail.com
Göztepe / Kadıköy / İstanbul
F. Kerim Gökay Cad. No: 122/2 K: 1
7 Gün Sabah 09:00 Akşam 18:30
09: 00-18: 30
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 1
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 2
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
TEMEL DİREKSİYON EĞİTİM NOTLARI. MANUEL VİTESLİ ARAÇ KULLANMA.
DİREKSİYON DERSLERİNDE KALİTE, GÜVEN VE BAŞARININ MARKASI
UFUK KÜÇÜKALİ DİREKSİYON EĞİTİMİ
ARAÇ KULLANMAYA HAZIRLIK
Araca binmeden önce, aracın ön ve arka lastiklerini gözle kontrol etmeyi unutmayın.
Aracın kapısını sol elinizle açıp, sağ ayağınızla araca bininiz.
A ) DAHA SONRA SIRASIYLA ŞUNLARI YAPINIZ. SÜRÜŞE HAZIRLIK VE KALKIŞ YAPMA
1 - Debriyaj, fren ve gaz pedallarına, en iyi şekilde kumanda edebilmeniz için, oturduğunuz koltuğu öne veya arkaya doğru hareket ettirerek pedallara ve direksiyona olan mesafenizi ayarlayınız. Dikkat: Göğüs kafesinizle direksiyon arasında Min: 25 cm. mesafe olmalıdır. Koltuk başlığını da ayarlayınız.
2 – Aracın, sağ, sol ve iç dikiz aynalarına bakıp ayarlarını kontrol ediniz, gerekiyorsa ayarlayın.
3 - Emniyet kemerini takınız.
4 - Aracı çalıştırmak için vitesi boşa alınız. Bu işlemi yapmak için debriyaj pedalına sol ayağınızla sonuna kadar basınız ve vites kolunu boş konumuna getiriniz. Debriyaj pedalına tam olarak basmadan kesinlikle vites koluyla oynamayınız.
DİKKAT: Aracın vitesi, çalıştırma esnasında kesinlikle boşta ve debriyaja basılı olmalıdır.
5 – Kontak anahtarını açın, enjeksiyon zamanını ( 6 Saniye ) bekleyin, sonra marşa basın. Aracı çalıştırınız.
6 - El frenini indiriniz. Bu durumda sağ ayağınız fren pedalına basılı olmalıdır.
7 - Debriyaja tam basıp aracı birinci vitese takınız.
8 - Kalkış yapmak için sola sinyal veriniz. Bu, _ Ben gidiyorum. Demektir.
Not: Kalkış için sola, durmak için sağa sinyal verilmelidir. Dönüşlerde dönülen yöne göre dönüş sinyallerini veriniz. Sinyaller, lambalar ve selektör yapmak diğer sürücülerle iletişim kurmanızı sağlar.
9 – Aynalardan ( Özellikle sol aynaya bakın ) yolu kontrol edin yol boş ve uygun ise kalkışınızı yapın.

KALKIŞ İÇİN / SOL SİNYAL SOL AYNA, DEBRİYAJ, 1.VİTES, KAVRAMA, KALKIŞ.
 Kavrama Nedir? Kavrama ile kalkış, nasıl yapılır? Detaylı açıklama için C şıkkına bakınız.
10 - Debriyaj pedalını yumuşak bir şekilde bırakırken sağ ayağınızla gerektiği kadar da gaza basınız. Aracınız hareket etmeye başladığı anda debriyaj pedalını birden bire bırakmayınız, pedal yukarı hareketini tamamlayana kadar ayağınızı pedalın üzerinden kaldırmayınız.
11 - Kalkıştan sonra yolun sağından, kontrollü bir şekilde sürüşünüze devam ediniz.
12 - Birinci vites kalkış vitesidir. Zorunlu haller dışında, kalkıştan hemen sonra aracınızı ikinci vitese geçiriniz. Yaklaşık 3 – 4 araç boyu bir mesafede ikinci vitese geçmeniz gerekir.

Vites değiştirmek için;
GAZI KES, DEBRİYAJA BAS, VİTES DEĞİŞTİR, DEBRİYAJI BIRAK, GAZA BAS.

Takip mesafelerine uygun bir şekilde önünüzdeki aracı takip edin. Gerekirse kurallara uygun şekilde sollama yapınız. Seyir esnasında araçla durmak zorunda kalırsanız, tekrar 1. vitesle kalkışınızı yapınız. 2. vitesle aracınız kalkış yapmaz. Stop eder. Kalkıştan sonra 2. vitese geçiniz. Kurallara uygun bir şekilde sürünüze devam edin. Durmanız gerektiğinde;

DURMAK İÇİN; SAĞ SİNYAL SAĞ AYNA, DEBRİYAJ, FREN+İÇ AYNA /FRENDEN ÖNCE MUTLAKA İÇ AYNADAN GERİYE BAKINIZ. DURMA KURALLARI, ARACI EMNİYETE ALMAK VE ARACI TERK ETMEDEN ÖNCE YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLERİ SIRASIYLA YAPINIZ.
13 - Durmak istediğiniz yere 10 / 15 metre mesafe kala sağ sinyalinizi veriniz.
14 - Aynalardan aracın arkasını kontrol edip, trafiği aksatmayacak bir şekilde uygun bir yer bulun.
15 - Önce debriyaja, sonra da frene yumuşak bir şekilde basarak aracı durdurun. Aracın vitesini boşa alınız. Bu durumda freni bırakmayınız.
16 - Ayağınız frene basılı durumdayken, kontağı kapatınız. Açış yönünün tersi istikametine çeviriniz.
17 - El frenini, el freni bırakma düğmesine basmadan çekiniz.
18 - Debriyaj pedalına basarak aracı birinci vites durumuna getiriniz ve debriyaj pedalını bırakınız.
19 - En son fren pedalını bırakınız.

B ) TEKNİK GERİ GİTME. AYNALARI KULLANMA VE GERİ MANEVRA YAPMA KURALLARI
1 – Geri giderken kural olarak sağ sinyal lambası yakılır. Özellikle, yoğun trafikte daha belirgin olmak için dörtlü ikaz lambaları da yakılabilir. Siz aracınızın dörtlü ikaz lambalarını yakınız.
2 – Aracınızı geri vitese takınız. Siz geri vitese taktığınızda, aracın arkasında bulunan beyaz renkli geri vites lambaları yanar. Arkadan gelen araçlar aracınızın dörtlü ikaz ve geri vites lambalarının birlikte yandığını gördüklerinde sizin geri gideceğinizi anlayıp ona göre davranırlar. Aracınızın arkasına yanaşmazlar.
Geri vites lambalarının çalışıp çalışmadığını peryodik olarak kontrol ediniz.
3 – Geri giderken, direksiyonu iki elinizle 9/15 pozisyonunda tutunuz. Bu pozisyon, her üç aynaya da doğru olarak bakmanızı sağlar. Aynı zamanda, aracın önünü, en iyi bu pozisyonda görürsünüz. Geri giderken aracınızın sadece arkasına değil, sağına, soluna ve önüne de bakıp, görüp, geri gitmeniz gerekmektedir.
Dikkat!!! Geri giderken, direksiyonu sağ yaparsanız, aracın arkası sağa, sol yaparsanız aracın arkası sola gider. Yine, geri giderken direksiyonu sağ yaparsanız, aracın önü sola, sol yaparsanız aracın önü sağa gider. Bu yüzden geri giderken aracın önünü de kontrol etmek son derece önemlidir. Doğru direksiyon tutuşu, aracınızın dört tarafını rahatça görmenizi sağlar.
4 – Geri gitme teknik olarak aynalara bakarak yapılır. Sağ aynadan sağ tarafı, sol aynadan sol tarafı, iç aynadan geri gideceğiniz yeri ve yolu, kontrol ederek geri gidişinize başlayınız.
5 – Geri gitmenin, max. Hızı 10 km.dir. Daha hızlı geri gitmeyiniz. Yavaş yavaş, gerektiğinde durup fiili olarak kontrol ederek geri gidiniz. Geri giderken, dönüp bakma ihtiyacı hissederseniz, durup sağ, sol ve arka camlardan bakarak aracın yanları ve arkasını kontrol ediniz. Araç hareket halindeyken kesinlikle tek bir noktaya, aynaya, yere, odaklanmayın, çoklu bakarak geri gidişinize devam ediniz.
6 – Geri manevra yaparken direksiyonu çok fazla hareket ettirmeyiniz. Düz geri gidiyorsanız sağa sola yaklaşmak için, direksiyonu hangi yöne yaklaşmak istiyorsanız o yöne bir ila beş dakika aralığında çeviriniz. Kesinlikle daha fazla çevirmeyiniz. Aracınız, bu kadar açılarla istediğiniz gibi sağa sola yaklaşacaktır.
7 – Geri giderken aynalardan aldığınız görüntüyü fiili olarak bakarak almanız mümkün değildir. En iyi görüntüyü aynalara bakarak alırsınız. Baktım, gördüm, geri gittim.
Not: Dış dikiz aynaları bombelidir, cisimleri olduğundan daha uzakta gösterir. Bu durumu, her zaman göz önünde bulundurunuz. İlk başlarda zorluk çekseniz de, zaman içinde pratik yaparak görüntüyü doğru okumaya başlarsınız. İç dikiz aynası düzdür. Görüntüyü net olarak, doğru yerde gösterir.
8 – Geri gidişinizi tamamladıktan sonra, vakit geçirmeden vitesi boşa alınız.

C ) 1 – YOKUŞTA KAVRAMA ( DEBRİYAJ) İLE KALKIŞ TEKNİĞİ
Çalışmaya az eğimli yollarda başlayınız. Daha sonra dik yokuşlarda da çalışıp tekniğinizi geliştiriniz.

1 – Aracınızı uygulama yapacağınız ( yokuş, rampa, dik) yolun sağ tarafında bankete, kaldırıma yakın bir şekilde durdurunuz.

2 – Araç çalışır vaziyette, vites boşta, sağ ayağınız fren pedalına basılı durumda olmalıdır.

3 – Sol ayağınızla debriyaj pedalına sonuna kadar basın, aracı birinci vitese takınız.

4 – Bu durumda, freni bırakmadan yavaş yavaş debriyaj pedalını bırakmaya başlayınız.

5 – Motorun sesini çok dikkatli bir şekilde dinleyin, debriyajı bırakırken, motorun sesinde bir değişiklik olduğunu duyacaksınız.
Motorun sesinde azalma, direksiyon simidinde bir titreme ( vibrasyon ) hissedeceksiniz.

DİKKAT: Bu durum, tam basılı debriyaj pedalını bırakmaya başladığınızdan yaklaşık olarak 20 / 25 mm bıraktıktan sonra gerçekleşmeye başlar. Bu mesafe, araçtan araca değişiklik göstereceğinden, mesafeyi fazla dikkate almayın.  Motorun sesini dinleyiniz.

6 – Bu durumda, debriyaj pedalını tutun. Artık debriyaj pedalını bırakmayın. Ayağınız sabit kalsın.

7 – Fren pedalını yavaşça bırakın. Aracınızın geri gitmediğini sabit olarak yerinde durduğunu göreceksiniz.

8 – Önce bir miktar gaz veriniz. Motorun sesini normale getirecek, direksiyonda ki titremeyi durduracak kadar. Gazı pompalamayın sabit bir şekilde gaza bir miktar basınız.
Gaza basarken yavaş yavaşta debriyajı bırakın. Aracınız, geri kaymadan ileri gitmeye başlayacaktır. Debriyajı aniden bırakmayınız. Araç en az bir araç boyu gidene kadar debriyajı yavaşça bırakın.

9 – Kavramayla ( Debriyajla ) kalkmış oldunuz. Eğimi artırarak iyice pratik kazanana kadar çalışınız.
Araç kullanırken yapmış olduğunuz iş, hayatınızda ki en önemli iştir.
Doğru bilgiyi, doğru zamanda, doğru yerden ve doğru kişiden almanız durumunda başarı kaçınılmaz olur. U. Küçükali / Nida Sürücü Kursu
                                     ÖZEL DİREKSİYON DERSİ
MANUEL VE OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARLA TEKNİK SÜRÜŞ EĞİTİMİ
HAFTAİÇİ VE HAFTASONU 7 GÜN 07:00 / 21:00 SAATLERİ ARASI
ÖZEL DİREKSİYON DERSİ ALABİLİRSİNİZ.
ÖZEL DİREKSİYON DERSİ MANUEL VE OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARLAR.
 İSTANBUL ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNDE ARAÇ KULLANMA EĞİTİMLERİ
Uzm. Dir. Öğr. UFUK KÜÇÜKALİ GSM: 0532 396 7068
KURS TEL: 0216 566 6667
OTOMATİK VİTES EĞİTİM ARACI: VOLKSWAGEN POLO
MANUEL VİTES EĞİTİM ARACI: PEUGEOT 208
OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ KULLANMA DİREKSİYON EĞİTİMİ DERS SAAT ÜCRETİ

Bir ders ( Kesintisiz 90 Dakika ) ücreti: 180. TL. Dır.
MANUEL VİTESLİ ARAÇ KULLANMA DİREKSİYON EĞİTİMİ DERS SAAT ÜCRETİ

Bir ders ( Kesintisiz 90 Dakika ) ücreti: 180. TL. Dır.
MANUEL VE OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARI TRAFİKTE KULLANMA DİREKSİYON DERSLERİ. BAŞLANGIÇ SEVİYESİNDEN İLERİ SÜRÜŞ SEVİYESİNE KADAR EĞİTİMLERİN TAMAMI.

DİREKSİYON DERSLERİNDE KALİTE, GÜVEN VE BAŞARININ MARKASI  
Ufuk Küçükali Direksiyon Akademisi
Arkadaşlar; Özellikle, araç kullanmak gibi ömrünüz boyunca ihtiyaç duyacağınız bir konuda, sıradan sürücülerden değil, bu işin eğitimini almış profesyonel direksiyon öğretmenlerinden eğitim alarak doğru olanı yapınız.
Direksiyon dersi, sadece araba sürme, teknik eğitimiyle sınırlı değildir. Teknik sürüş eğitimlerinin yanında öğrencinin, trafiğe sosyo-psikolojik açıdan da hazır hale gelmesi için ihtiyacı olan eğitimleri, derslerimiz esnasında tam ve eksiksiz olarak veriyoruz.
Uluslar arası deneyim, 23 Yıllık tecrübenin yanında, Japonya’ da 45 günlük eğitim. Kazakistan, Özbekistan, Makedonya, Gürcistan, Suriye, Ürdün, Suudi Arabistan ve Irak’ ta bulunan, Türkiye’ den sattığımız Japon ve Amerika ( ABD ) patentli 4X4 arazi taşıtları, manuel ve otomatik vitesli araçların teknik detayları ve fiili olarak kullanma eğitimlerinin verilmesi.  
Direksiyon dersi, şehiriçi yoğun trafikte araç kullanma, rampada kavramayla kalkış, trafiği okuma, çoklu bakış tekniği, park etmenin formülü ve geri gitme teknik eğitimlerini alarak kısa zamanda trafiğe çıkabilirsiniz. 
Trafiğe; sorunsuz, kendinizden emin, kafanızda soru işareti kalmadan, kendinize, sevdiklerinize ve başkalarına zarar vermeden çıkmak için ihtiyacınız olan tüm eğitimleri başlangıç seviyesinden, ileri sürüş seviyesine kadar eksiksiz olarak veriyorum.  
Derslerim; Doğru ve emniyetli araç kullanma ve sürüş tekniklerini içermektedir. Aktif şehiriçi trafiğinde, kavşak yollarda, dönüşlerde, sahil yolu, Bağdat caddesi, minibüs yolu, E-5 ve gerekirse E-6 da uygulamalı olarak vermekteyim.

 DİREKSİYON DERSLERİ
DİKKAT! Dersler Göztepe Nida Sürücü Kursunda başlar, muhtemel kullanma güzergahlarınızda yapılır. Göztepe Nida Sürücü Kursunda Biter.
1 – Bir ders kesintisiz 90 Dakikadır.
2 – Ders başlamadan önce öğrenciye, haftalık ders günleri ve saatleri bildirilir.
3 – Öğrenciye, direksiyon eğitim seviyesine göre hazırlanmış konulu ders programı verilir.
4 – Direksiyon dersleri, ders programına uygun olarak yapılmaktadır.
5 – Derslerin tamamı şehir içi trafiğinde olmaktadır. ( İlk ders yoğun olmayan yollardadır.)
6 – Programa uygun olarak yapılan eğitimin, teorik ders notları öğrencilere verilmektedir.
7 – Güzergahlarımız içinde bulunan öğrencilerin, direksiyon dersleri, istedikleri yerde başlar ve yine güzergahlarımız içinde istedikleri yerde biter. Veya adreslerinde başlayıp, adreslerinde bitirilir.
8 – Güzergah dışı öğrencilerin dersleri genel olarak, Kadıköy, E5 Metrobüs, Kadıköy İskele, Bostancı deniz otobüsü, Kozyatağı Carrefour, Kadıköy Tepe Naitilus, ve Göztepe Soyak Migros’ un önünde başlar. Veya güzergahlarımız içinde başlayıp, yine güzergahımız içinde bitirilebilir.
9 – Güzergahlarımızın haricinde öğrencinin isteği üzerine adresinden alınması ve bırakılması durumunda 15 km. ye kadar ders ücretine 10.TL+ ( 15 km. den sonra her km. başına 75. Krş. ) yol ücreti eklenir.
10 – Dersler genel olarak, öğrencinin muhtemel araç kullanacağı yer ve yollarda yapılır.
İsteğiniz doğrultusunda, başlangıç seviyesinden sonra kendi aracınızla da eğitim veriyorum.

DİREKSİYON EĞİTİMİ SEVİYELERİ
1 - BEGINNER / BAŞLANGIÇ SEVİYESİ DİREKSİYON EĞİTİMİ 
2 - ELEMENTARY / TEMEL SEVİYE DİREKSİYON EĞİTİMİ 
3 - INTERMEDIATE / ORTA SEVİYE DİREKSİYON EĞİTİMİ
4 - ADVANCED / İLERİ SEVİYE DİREKSİYON EĞİTİMİ       
Yeni başlayacak arkadaşlar genel olarak beş veya altı ders sürecek olan ilk iki kurluk eğitim sonucunda kendi başlarına trafiğe çıkacak seviyelere gelebilirler.

DİREKSİYON EĞİTİMİ SÜRELERİ
Beginner / Başlangıç seviyesi direksiyon eğitimi süresi 3 Derstir.
Elementary / Temel seviye direksiyon eğitimi süresi 3 Derstir.
Intermediate / Orta seviye direksiyon eğitimi süresi 5 Derstir.
Advanced / İleri seviye direksiyon eğitimi süresi 5 Derstir.
Not: Öğrenmek kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Ders süreleri, tamamen tecrübelerden yola çıkılarak verilmiştir. Herkesin farklı becerileri olduğu gibi, algılama ve uygulamalarda da farklılıklar olabilir. Bu durumu, her zaman göz önünde bulundurunuz. Seviyelerin ders süreleri, öğrencinin kendi direksiyon seviyesine, trafik tecrübesine, daha önce az da olsa araç kullanıp kullanmadığı durumuna göre değişebilir.

PARK ETME EĞİTİMİ
FORMÜLLERİYLE PARK ETME EĞİTİMİ TEKNİKLERİ
Araç kullananların genel sorunu olan park etme tekniklerinden;
1-Kaldırıma paralel iki araç arasına geri manevra yaparak park etme
2-Kaldırıma dikey iki araç arasına geri manevra yaparak park etme
3-Kaldırıma dikey iki araç arasına önden girerek park etme
4-Kaldırıma 45 derece açılı iki araç arasına önden girerek park etme
5-Otoparklarda, alışveriş merkezleri kapalı dar park alanlarında iki araç arasına geri manevra yaparak park etme tekniğini ve varsa; Öğrencinin kapalı garajına park etmeyi formülüyle birlikte kısa zaman da öğretiyorum. Kendi yazmış olduğum formülleri uygulayarak, kısa zamanda park etmeyi öğrendiğinizde; Park etmek hiç bu kadar kolay ve zevkli olmamıştı… Diyeceğinizden emin olabilirsiniz.
ÖNEMLİ NOT: Park etme eğitiminizi eksik almayınız. Oto gaz yakıt sistemli araçlar AVM lerin kapalı otoparklarına girmeleri yasaktır. Eğitim aracınızda bu durumu kontrol ediniz. Bire bir park etmek önemlidir. Benzer park değil, bire bir park eğitimi alınız. Kendi aracınızı park edeceğiniz yerlerde, kesinlikle park çalışınız.
Örnek formül:1 – KALDIRIMA PARALEL İKİ ARAÇ ARASINA GERİ MANEVRA YAPARAK PARK ETMENİN FORMÜLÜ: B=A&C (DR 1’15’’) B-0,50 (DL 1’15’’=0) B-0,50 (DL 1’15’’)B-0,50. A=B=C

FORMÜLLERİYLE PARK ETME TEKNİĞİ DERSLERİ
DİKKAT! Dersler Göztepe Nida Sürücü Kursunda başlar, muhtemel kullanma güzergahlarınızda yapılır. Göztepe Nida Sürücü Kursunda Biter.
1 – Bir ders kesintisiz 90 Dakikadır.
2 – İlk derste öğrenciyle beraber karar verilen, ders günleri ve saatleri teyit edilir.
3 – Öğrenciye, formülleriyle park etme tekniği ders programı verilir.
4 – Park etme teknikleri eğitimi, ders programına uygun olarak yapılmaktadır.
5 – Formülleriyle park etme eğitiminin, teorik ders notları öğrencilere verilmektedir.
6 – Park etme dersleri; Hayali, benzer,  varsayım üzerine, iki duba arasına, olabilir ve olasılıklar üzerine yapılmaz. Bire bir trafikte ve öğrencinin kendi park edeceği yerler olan özel park yeri, site içi, avm, market, cadde ve sokaklarda uygun park yerlerine park ederek yapılır.
7 – Park etme eğitimleri genel olarak, öğrencinin adresinde başlayıp yine aynı yerde biter. Aşağıda belirtilen güzergahlar içinde olan öğrenciler için geçerlidir.
8 – Güzergah dışı öğrencilerin dersleri genel olarak, Kadıköy, E5 Metrobüs, Kadıköy İskele, Bostancı deniz otobüsü, Kozyatağı Carrefour, Kadıköy Tepe Naitilus, ve Göztepe Soyak Migros’ un önünde başlar. Veya güzergahlarımız içinde, öğrencimizin önereceği yerde başlayıp, yine güzergahımız içinde bitirilebilir.
9 – Güzergahlarımızın haricinde öğrencilerin isteği üzerine adresinden alınması ve bırakılması durumunda 15 km. ye kadar ders ücretine 10.TL+ ( 15 km. den sonra her km. başına 75. Krş. ) yol ücreti eklenir.
10 – Dersler genel olarak, öğrencinin muhtemel araç kullanacağı yer ve yollarda yapılır.
Park etme dersleri genellikle öğrencinin kendi aracıyla verilir.
Not: Öğrencinin kendi aracı yoksa dersler eğitim aracımızla yapılır.

MANUEL ( DÜZ ) VİTES EĞİTİM ARACI BİLGİLERİ
2015 MODEL PUGEOT 208:
Klima, Yükseklik ayarlı Hidrolik direksiyon, Hava yastığı, elektrik kumandalı ön/arka camlar, elektrik kumandalı ısıtmalı yan aynalar, yol bilgisayarı, aktif gergili emniyet kemerleri, Güneşin zararlı UV ışınlarından koruma ve emniyet sağlayan SolarMaster Cam filmi, Full fonksiyon alarm özellikleri yanında Tepe lambası, Sağ tarafta Noter onaylı tam fonksiyonlu çift emniyet pedalları olan ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ nden eğitim aracı onaylı aracımızla vermekteyiz.


OTOMATİK VİTES EĞİTİM ARACI BİLGİLERİ
Başlangıç seviyesinde bir öğrenciye, otomatik vitesli araç kullanma eğitimlerine aşağıda özellikleri yazılı olan tam otomatik aracımızla başlıyoruz. Daha sonra varsa kendi kullanacağı araçla devam ediyoruz.
VOLKSWAGEN POLO Comfortline 1,4 12V. TDI CR BMT 90 PS Dizel Motor. 7 İleri DSG Otomatik+Triptronik Vites Direksiyon Dersi Eğitim Aracımızın 
Güneşin zararlı UV ışınlarından koruma ve emniyet sağlayan SolarMaster Cam filmi,  Tepe lambası, Sağ tarafta Noter onaylı tam fonksiyonlu emniyet pedalı olan ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ nden eğitim aracı onaylı, son model  aracımızla vermekteyiz. 
Oto gaz yakıt sistemli araçlar AVM lerin kapalı otoparklarına girmeleri yasaktır. Eğitim alacağınız araçta bu durumu kontrol ediniz.
Otomatik vitesli araçlar manuel vitesli araçlar gibi değildir. Her markanın kendine özgü otomatik şanzımanı vardır. Bu yüzden varsa, Başlangıç ( Beginner ) seviyesinden sonra eğitimlerin öğrencinin kullanacağı aracıyla devam etmesi çok önemlidir.
Örneğin, Toyota' nın Otomatik Multimode ( MMT ), Opel' in Otomatik Easytronik şanzımanı ile Wolkswagen’ in full otomatik tiriptronik şanzımanı arasında kullanımla ilgili olarak büyük farklar vardır. Eğitimi kullanacağınız kendi aracınızla almanız daha sonra problem yaşamamanız için çok önemlidir.
Not: Kendi otomatik vitesli aracı olmayan öğrencilerin dersleri, eğitim aracımızla devam ediyor.
Dikkat: Kesinlikle manuel vitesli araçla otomatik araç kullanma eğitimi almayınız. Otomatik araç kullanacaksanız, manuel araçta gereksiz yere debriyaj vites ve gaz arasında sıkışıp kalırsınız.
Dikkatinizi, araç kullanmaya değil vites değiştirmelere yoğunlaştıracağınız için öğrenme süreciniz olumsuz yönde uzayacaktır. Daha sonra otomatiğe geçtiğiniz zaman da, otomatik vitesli araca acemi olacağınızı unutmayınız. Otomatik vitesli araç kullanma eğitimi otomatik vitesli araçla verilmelidir ve alınmalıdır.
Manuel araçla otomatik araç eğitimine başlamanız, sizi fazladan zahmete sokar, vakit ve nakit kaybettirir.
Otomatikten hiç anlamayan, işin eğitimini almamış, P, R, N, D, L, M, Overdrive gibi otomatik terimlerinin ne olduğunu bilmeyen, otomatik araba kullanmadan eğitimini vermeye çalışan kişilerden uzak durunuz. Size faydadan çok zararları dokunur. Otomatik araç kullanmak ve eğitimini vermek ayrı bilgi ve tecrübe gerektirir. Otomatik araç kullanma eğitimlerini, konunun uzmanından almanız kendi menfaatiniz icabıdır.

OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ KULLANMA DİREKSİYON EĞİTİMİ DERS SAAT ÜCRETİ
Bir ders ( Kesintisiz 90 Dakika ) ücreti: 180. TL. Dır.

MANUEL VİTESLİ ARAÇ KULLANMA DİREKSİYON EĞİTİMİ DERS SAAT ÜCRETİ
Bir ders ( Kesintisiz 90 Dakika ) ücreti: 180. TL. Dır.

HAFTALIK DİREKSİYON DERSİ ÇALIŞMA PROGRAMI
HAFTAİÇİ VE HAFTASONU FULL 07:00 / 21:00 SAATLERİ ARASI ÖZEL DİREKSİYON DERSİ ALABİLİRSİNİZ.
Hafta içi: Pazartesi, Salı, Çarşamba, perşembe ve cuma tam gün.
Hafta sonu: Cumartesi ve Pazar tam gün.
DİREKSİYON DERSİ MUHTEMEL ÇALIŞMA GÜZERGAHLARIMIZ
DİKKAT! Dersler Göztepe Nida Sürücü Kursunda başlar, muhtemel kullanma güzergahlarınızda yapılır. Göztepe Nida Sürücü Kursunda Biter.
Kadıköy, Üsküdar,  Libadiye, Acıbadem, Kısıklı, Suadiye, Şaşkınbakkal, Bostancı, Göztepe, Caddebostan, Fener yolu, Fenerbahçe, Erenköy, Tüccarbaşı, Kuyubaşı, Kozyatağı, İçerenköy, Ataşehir, Kayışdağı, Bakkalköy, Yeditepe Üniversitesi, Küçükyalı, Maltepe, Fındıklı ve özellikle sizin araç kullanacağınız muhtemel yollar olacaktır.  

Eğitime başlamak ve ders programı yapmak için: 0 532 396 70 68 den arayabilir. 
E-mailime,( ukucukali@gmail.com veya ukucukali@hotmail.com  ) bilgi bırakabilirsiniz.
Daha detaylı bilgilere kişisel web sitelerimden ulaşabilirsiniz: http://www.ufukkucukali.com , http://ukucukali.wordpress.com/ ve http://ufukkucukali.blogcu.com
HAYATINIZIN,  HER KARESİNDE SAĞLIK, MUTLULUK VE BAŞARI DİLEKLERİMLE;
İşletme Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Makine Teknik Mezunu
U.S.Amerika Driving University. Traffic Safety Course / Trafik Güveliği Kursu’ mezunu.
Uluslararası Geçerliliği Olan, Driving University Sertifikalı Trafik ve Sürücü Güvenliği Uzmanı.
Milli Eğitim Bakanlığından Sertifikalı Direksiyon, Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmeni
İleri (Güvenli ve Ekonomik) Sürüş, Park Etme Teknikleri eğitim uzmanı
Satış Sonrası Hizmetler Yedek parça ve Servis Garanti Uzmanı
Göztepe Nida M.T.S.K Müdürü / Ufuk KÜÇÜKALİ Direksiyon Akademisi Eğitim Uzmanı Türkiye’ nin ilk Direksiyon ve Trafik Eğitim Kochu
Ufuk KÜÇÜKALİ
 
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 1
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 2
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
ADRES
Nida Sürücü Kursu Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:122/2 Kat: 1 Daire: 2 Göztepe Kadıköy İstanbul
TELEFON
5323967068
E-POSTA
ukucukali@gmail.com